Které části těla mohou být ošetřovány?

 • Fotodepilaci s IPL je možné provádět na všech částech těla (nohy, třísla, záda, prsa, podpaží...) a obličeje (horní ret, mezi obočím, vousy...) Tato epilační metoda je efektivní jak u mužů, tak u žen. Při brazilské depilaci se osvicuje kůže, nikoli sliznice. IPL umožňuje ošetřovat nejlépe ochlupení černé barvy, ale i hnědé a dokonce i tmavě blond. Za pomoci IPL obvykle nejdou odstranit bílé chloupky.

Jak se provádí ošetření IPL?

 • Před depilací se doporučuje pleť neopalovat a chloupky neodstraňovat depilací teplým voskem či cukrovou pastou. Chloupky asi 3 dny před ošetřením IPL oholíme, aby v den ošetření byly asi 0,5 - 1 mm dlouhé. Depilovaná oblast se odezinfikuje a poté postupně osvicuje. Doba ošetření i cena závisí na velikosti ošetřované oblasti. Na závěr se aplikuje zklidňující přípravek, např. s Aloe Vera. Po několika dnech odumřelé chloupky přirozeně vypadají, nedoporučuje se je vytrhávat minimálně 1 týden.

Je ošetření  IPL  bezpečné?

 • Jedná se o zcela bezpečné ošetření. Systém IPL umožňuje ochlazení pokožky díky přestávkám mezi světelnými mikroimpulsy, a tak pokožka nebývá spálená, jak se někdy stává u laseru.

Ošetření se nedoporučuje v těchto případech:

 • epilepsie
 • herpes
 • čerstvé opálení

IPL - fotodepilace

Trvalé odstranění chloupků pomocí přístroje IPL (intense pulsed light)

Používáme osvědčenou německou technologii.

V čem spočívá fotodepilační ošetření?

 • Technologie IPL umožňuje zničení vlasového folikulu prostřednictvím selektivní fototermolýzy. Tento termín se skládá z řeckého slova "foto" = světlo, "termo" = teplo, "lysis" = zničení a "selektiv" = působící pouze místně. Melanin je barvivo, které dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede absorbovat svazek paprsků z proměnlivého pulsního světla. Dojde k zahřátí chloupku až do kořínku, aniž by byly poškozeny ostatní tkáně. Zvýšení teploty umožní zničení buněk a z folikulu již nemůže vyrůst chloupek.

Jaký je ideální počet návštěv?

 • V průměru bývá zapotřebí 8 -12 návštěv. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). IPL působí na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Frekvence sezení je od 4 do 8 týdnů. Ošetření je tím účinnější, čím tmavší budou chloupky a světlejší pokožka. Úspěšnost závisí také na hormonální hladině klienta a na tom, zda užívá hormonální léky (antikoncepci, substituci, kortikoidy apod.) - ty úspěšnost snižují a bývá zapotřebí větší počet návštěv.

Doporučuje se před a po ošetření zvláštní opatrnost?

 • Jeden měsíc před a po epilaci se doporučuje pleť neopalovat v soláriu a nepoužívat samoopalovací přípravky. Chloupky není vhodné odstraňovat jakoukoli metodou vytrhávání (vosk, cukrová pasta, orientální depilace, pinzeta, depilační strojek....)
 • Po ošetření se pokožka nesmí opalovat v soláriu ani na slunci, případně je nutno ji chránit krémy s nejvyššími UV filtry, tzv. slunečními blokátory.
 • Pokud máte velmi citlivou pokožku, doporučujeme vám po ošetření aplikovat přípravky s Aloe Vera, které můžete zakoupit v našem studiu.
 • V letních měsících po fotoepilaci chraňte epilované části těla opalovacími přípravky s minimálně 50 UV filtrem. Kvalitní opalovací prostředky lze zakoupit v našem studiu.

IPL - fotoomlazení


Fotorejuvenace

omlazení pleti, je léčebné působení Intenzivního pulzního světla (IPL) pod povrchem kůže.


Jak vlastně funguje proces Skin rejuvenation - omlazování pleti?

Intenzivní pulzní světlo pulzního světelného systému (nebo laseru) je selektivním způsobem absorbováno pigmentem (melaninem), případně oxihemoglobinem (červené krevní barvivo) a světelná energie se při tom přeměňuje na teplo. Tak lze kůži celkově zpevnit a omladit.

Jak probíhá ošetření přístrojem IPL ?

Nejprve jsou na místě, které se bude ošetřovat, oholeny chloupky, které by se působením světelného impulzu spálily, a je odstraněn nanesený makeup apod. Před nasazením aplikátoru s filtračním okénkem se na kůži nanese vrstva čirého, transparentního aqua-gelu. Jeho úkolem je zejména vyrovnat nerovnou, strukturovanou kůži na povrchu opticky s plochým filtračním okénkem, aby energie světelného impulzu mohla optimálně bez reflexních ztrát proniknout do kůže.

Je ošetření přístrojem IPL bolestivé?

Proces Skin Rejuvenation s přístrojem IPL je v porovnání s běžnými lasery téměř bezbolestný a dobře snesitelný, u světelných impulzů se pociťuje pouze pocit tepla nebo lehké štípání. Ošetřující plocha aplikátoru je aktivně ochlazována vodou asi na 10 °C. Tak je ošetřované místo na kůži po celé své ploše před každým impulzem, během něj i po něm chlazeno. To je vedle speciální IPL technologie aplikátoru důvodem pro šetrnou, bezbolestnou terapii.

hanka-plastika.eu
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!